Wiedza

Cudowna Moc Konopii

.

Konopie siewne były znane już bardzo dawno. Znane były naszym prasłowiańskim przodkom. Wykorzystywali  je oni w codziennym życiu mówiąc, że ich moc jest magiczna i użyteczna. Sporządzano z nich olej i kadzidła. Wyrabiano z konopii  również tkaniny i szyto ubrania. Miały one dobrą przewiewność i tworzyły unikatowy mikroklimat dla skóry. Z włókien konopnych szyto także pościel, wierząc że dzięki tej pościeli sen jest znacznie głębszy a organizm szybciej się regeneruje.  W XIX i XX wieku mieszkańcy polskiej wsi wykorzystywali jej przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości. Miała też walory kulinarne. Robiono z niej zupy a także pierożki wypełniane farszem z nasion konopi. 

Dlaczego konopie mają takie właściwości lecznicze?

Nasiona konopne zawierają białko i olej bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe. A także kwas fitynowy, choliny, lecytyny, chlorofil, witaminę K i tokoferol. Są też dobrym źródłem witaminy E, żelaza, wapnia, cynku, fosforu i magnezu. Okazuje się, że i olej konopny ma bardzo korzystny skład  dla naszego organizmu. Jest więc też stosowany w przemyśle nie tylko spożywczym, ale i farmaceutycznym oraz kosmetycznym. 

W leczeniu jakich chorób pomaga olej konopny (CBD)

Typowe dolegliwości leczone olejami CBD

– Zaburzenia nastroju

– Zwyrodnienia neurologiczne, takie jak dystonia

– Stwardnienie rozsiane

– Choroba Parkinsona

– Zespół stresu pourazowego (PTSD)

– Napady padaczkowe

  • Nowotwory
  • Redukcja skutków ubocznych chemioterapii
  • Przeciw wymiotnie
  • Wspiera chemioterapie
  • Depresje
  • Zaburzenia pamięci

CBD działa również jako doskonały środek przeciwbólowy i sprawdza się w leczeniu problemów lękowych. Olej z konopi okazał się skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych.   

Nie jest to zamknięta lista dolegliwości  i schorzeń, w których wykorzystuję się CBD. Trwają badania, które pokazują jak wielki wpływ ma on na nasze zdrowie. Coraz więcej doniesień pochodzi od samych pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.