Kurkumina
21 lutego, 2019
Stosowanie konopi u osób zdrowych
6 czerwca, 2019

Hanf Shooting mit Ba und Niko

.

Konopie siewne były znane już bardzo dawno. Znane były naszym prasłowiańskim przodkom. Wykorzystywali  je oni w codziennym życiu mówiąc, że ich moc jest magiczna i użyteczna. Sporządzano z nich olej i kadzidła. Wyrabiano z konopii  również tkaniny i szyto ubrania. Miały one dobrą przewiewność i tworzyły unikatowy mikroklimat dla skóry. Z włókien konopnych szyto także pościel, wierząc że dzięki tej pościeli sen jest znacznie głębszy a organizm szybciej się regeneruje.  W XIX i XX wieku mieszkańcy polskiej wsi wykorzystywali jej przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości. Miała też walory kulinarne. Robiono z niej zupy a także pierożki wypełniane farszem z nasion konopi. 

Dlaczego konopie mają takie właściwości lecznicze?

Nasiona konopne zawierają białko i olej bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe. A także kwas fitynowy, choliny, lecytyny, chlorofil, witaminę K i tokoferol. Są też dobrym źródłem witaminy E, żelaza, wapnia, cynku, fosforu i magnezu. Okazuje się, że i olej konopny ma bardzo korzystny skład  dla naszego organizmu. Jest więc też stosowany w przemyśle nie tylko spożywczym, ale i farmaceutycznym oraz kosmetycznym. 

W leczeniu jakich chorób pomaga olej konopny (CBD)

Typowe dolegliwości leczone olejami CBD

– Zaburzenia nastroju

– Zwyrodnienia neurologiczne, takie jak dystonia

– Stwardnienie rozsiane

– Choroba Parkinsona

– Zespół stresu pourazowego (PTSD)

– Napady padaczkowe

  • Nowotwory
  • Redukcja skutków ubocznych chemioterapii
  • Przeciw wymiotnie
  • Wspiera chemioterapie
  • Depresje
  • Zaburzenia pamięci

CBD działa również jako doskonały środek przeciwbólowy i sprawdza się w leczeniu problemów lękowych. Olej z konopi okazał się skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych.   

Nie jest to zamknięta lista dolegliwości  i schorzeń, w których wykorzystuję się CBD. Trwają badania, które pokazują jak wielki wpływ ma on na nasze zdrowie. Coraz więcej doniesień pochodzi od samych pacjentów.

Facebook